Everybody´s Golf 5 – popáté na greenu

20. prosince 2007 v 14:33 | Adisek

Je to sport, o kterém se říká, že je jen pro "vyšší společnost". Ale pokud si ho chcete zahrát bez toho, aniž byste museli vykrást trezor bezpečností agentury, není problém.
Žánr: sportovní
Datum vydání svět: 25.3.2008
Datum vydání v ČR: neoznámeno
Everybody´s Golf 5Samozřejmě, že golf už dávno není záležitostí těch, kteří patří k "horním deseti tisícům". V současnosti už je to mnohem přístupnější záležitost, ke které nepotřebujete konto ve Švýcarsku. Ale kapesné od maminky vám ale také asi stačit nebude. Pokud tedy chcete vyběhnout na upravený trávník ve slušivých bílých šortkách a v kvalitním čtverečkovaném svetříku a s nafrněným výrazem pálit jeden bílý míček za druhým, ale nekoupete se zrovna v šampaňském a neutíráte si hýžďovou oblast tisícovkami, není problém, stačí pár stovek a můžete si golf vyzkoušet také.
Herní mechanismus pravděpodobně nezaznamená výraznějších změn.
Everybody´s Golf je úspěšná série ne tak úplně vážně braného golfu, který (jak jinak) vypustili do světa naši přátelé z Asie. Poznáte to hned při prvním pohledu na grafické Everybody´s Golf 5zpracování hry. Malé postavy s velkými hlavami a očima velikosti basketbalových míčů. První díl této série se objevil někdy v roce 1997 na PSone a už tehdy se mu dařilo dobře. A s každým novým pokračováním se počet fanoušků zvyšoval. U nás sice vyhází tituly z řady Everybody´s Golf sporadicky, respektive tak nějak střídavě napřeskáčku, ale i zde nás se něco sehnat dá.
Pokud máte pro golf slabost, ale raději byste právoplatný simulátor, tak to by pro vás byly vhodnější hry ze série Tiger Woods PGA Tour (samozřejmě od EA Sports), ale jestli spíše toužíte po projektu, kde jsou fyzikální zákony tak trošku uzpůsobeny zábavnosti, pak je to právě Everybody´s Golf.
Pátý díl bude stejně jako předchozí hodně sázet na to, aby byly uspokojeny vaše uši Everybody´s Golf 5a hlavně oči. Čeká nás zvláštní, ale chytlavá hudba a především vizuálně lákavá hra, kde budou pohyby vámi vybrané postavy doplněny o pestrobarevné efekty. Téměř cokoliv, co provedete budou doprovázet zvukové a obrazové laskominky, které by měly udělat z poměrně líného sportu lákavou zábavu (samozřejmě nechceme golfisty urazit, ale takový maratónský běžec se asi zapotí o něco více).
Everybody´s Golf 5 by měl nabídnout 15 herních postav v manga stylu. Každá z nich by měl být unikátní a nemělo by tedy dojít k tomu, že budou vlastně jen dva modely postav (chlapeček a holčička) jen s jinou barvou vlasů a oblečení. Až si zvolíte toho, kdo vám bude vyhovovat nejvíce, můžete se účastnit módů jako je "Strokeplay" nebo "Matchball". Objeví se zde i takzvané "challenges", úkoly po jejichž splnění získáte bonusy jakou jsou další postavy, golfové hole, ale třeba i nové typy míčků. Všechny postavy tedy nebudou dostupné hned od začátku, ale některé budete muset porazit, aby se dostupnými staly.
Everybody's Golf 5Everybody´s Golf sází na detaily a i když ty samotné hraní neovlivňují, jsou příjemným zpestřením.
Pokud si budete chtít zahrát proti někomu živému, nebude problém. Bude to možné jak u jedné konzole, tak přes internet. Chcete-li, můžete se zapojit do některého z online turnajů nebo se stát členem některé ze skupin hráčů, které se od sebe liší především vzhledově (budou tu například klasické japonské školačky v kostkovaných sukýnkách, takže my už s volbou máme jasno:-)).
Herní mechanismus pravděpodobně nezaznamená výraznějších změn. Dají se očekávat jen drobnější úpravy, takže se určitě nechystá nějaký riskantní revoluční krok. Ale ani není důvod, když dosud systém fungoval. Vystačíte si s třemi stisknutími tlačítek na ovladači. Jedním stisknutím určíte směr, dalším to, jak bude Everybody's Golf 5vypadat švihnutí golfovou holí a posledním přesnost. Je to mírná změna oproti původním hrám, kde jste určovali sílu a ne švihnutí holí, ale ve své podstatě to není zas až tak podstatný krok. Je to velmi jednoduché a intuitivní, ale současně také zábavné. Podobný systém je používán v mnoha hrách pro mobilní telefony a všichni víme, že některé jsou opravdu návykovou záležitostí a přestože jsou vystavěné na naprosto jednoduchém principu, pobaví opravdu skvěle.
Technické zpracování bude opět jasně ukazovat, kde hra vznikla. Asiaté prostě svůj styl nezapřou a vyžívají se až v kýčovité barevnosti a v postavách, které mají takové proporce, které by jim v reálném světě neumožnily ani chodit díky velikosti některých tělesných partií. V případě této hry to platí zejména o hlavách :-). Hra nevypadá špatně, prostřední je propracované, detailní a stejně tak postavy z nichž má každá svůj svérázný vzhled a hlasové projevy. A zatímco zdejší hráči působí poněkud méně reálně, prostředí se skutečnosti docela slušně blíží. Oko (spíš obě) bude opravdu Everybody's Golf 5potěšeno. Kamera se během hraní soustředí na detaily, takže neuvidíte jen záda vybrané postavy, ale například i blízký záběr míčku, když se chystáte odpálit, a nevyhýbá se ani rychlým nájezdům na hráče nebo svižným průletům nad herní plochou. Působí to velmi líbivě. "Hrdinové" navíc nestojí jako tvrdá "Y", ale rozhlížejí se a kontrolují si úhel pohledu a nebýt jejich manga vzhledu, člověk by si skoro řekl, že sleduje skutečný golfový mač.
Obrazovka je plná ukazatelů, díky kterým určujete přesnost, směr úderu, dozvíte se jakým směrem fouká vítr či do jaké dálky letí váš míček. A abyste se na fairwayích a greenech necítili sami, tak se tu objevují i diváci, ze stromů padá listí, zkrátka okolí je poměrně živé, ovšem aniž by vás rušilo.
Plocha kolem jamky se před úderem automaticky rozdělí do čtvercových polí a nad jamkou (pokud byste ji náhodou přehlédli) levituje výrazná šipka. Je to dobrá Everybody's Golf 5pomůcka, která vám pomůže s mířením. Kolem vás také pobíhá caddy, jenž sleduje vaše počínání a reaguje na to, jestli se vám daří či ne. Everybody´s Golf sází na detaily a i když ty samotné hraní neovlivňují, jsou příjemným zpestřením.
Pokud jste vlastníky některé z předchozích her Everybody´s Golf, pak víte, do čeho půjdete. Everybody´s Golf 5 je podle všeho jen graficky vypilovanější verzí předchozích dílů bez větších inovací. Změny, kterých se dočkáme nejsou nějak výrazné a hraní ovlivní jen minimálně. To je ale u sportovních her běžné a jen málokdy nové díly přinesou výraznější obměnu. Důležitější je ale celkové vyznění a zábava. Everybody´s Golf byly (a očividně i budou) hry, které sázejí na arkádový barevný styl. Jde tu tedy spíše o zábavnost než o přílišnou snaze přiblížit se skutečnosti. Everbody´s Golf 5 by se měl objevit na pultech obchodů v březnu příštího roku, tak pokud máte Playstation 3, můžete se těšit.
Index očekávání: 85%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama