Saints Row 2 - preview

14. října 2007 v 12:47 | AD!$
Jediný skutečný pokořitel Grand Theft Auto se vrací v druhém dílu s motorkami, loděmi i vrtulníky. Proč bude hrdina po změně pohlaví a jakou rekonstrukcí projde město Saltwater?

Uplynulo několik let, městský gang Saints ztratil svoji těžce vydobytou autoritu a v místě jeho dřívějšího sídla mezitím vyrostly mrakodrapy a luxusní čtvrť pro snoby. Aby bylo jasno: řeč není o narychlo vymyšleném pokračování v důsledku půldruhého milionu prodaných kusů prvního dílu, nýbrž o údajně předem promyšlené koncepci městské akce Saints Row z loňského roku (mega-recenze, 85%). Ta je od počátku zamýšlena jako trilogie na základě marketingových studiích vydavatele THQ.

Pokud by autoři z Volition chtěli pokračovat v kopírování série Grand Theft Auto se vším všudy, přenesli by události do nového města. Jenže místem dění hry bude i tentokrát jen fiktivní městečko Stilwater, představující fúzi architektonických prvků a památek Chicaga, St. Louis a San Francisca. Vývojáři raději vsadili na rozšíření stávajících lokací namísto modelování úplně nové metropole, prý však ne kvůli lenosti (resp. značně zkrácené době tvorby hry), nýbrž kvůli příběhové lince.


• Důvod k naštvání
Pokud jste nedohráli jedničku, možná teď ve čtení raději přeskočte k dalšímu odstavci. Pro ostatní nebude žádným tajemstvím, že se hrdina na konci prvního dílu stal obětí atentátu z vlastních řad. Když se tedy na začátku Saints Row 2 v nemocnici probudíte z kómatu, vzpomínáte si jen na oslnivou explozi a také si uvědomujete poněkud bolestivé zjištění, že vaše genitálie odlétly kamsi žralokům do oceánu. Přijde doktor a dá vám na výběr, zdali chcete být po operaci mužem nebo ženou. Dostanete pořádný vztek...

Podtextem dvojky tedy bude pomsta vlastním lidem v nesmlouvavějším a temnějším tónu, než v jakém se nesla chvílemi ironická jednička. Kromě volby pohlaví si při tvorbě postavy budete moci dále přizpůsobit také věk, hlas a později i atributy vašeho gangu. Když konečně vyjdete na ulici, jako první se nejspíš budete chtít podívat na stará známá místa.

•Čas plyne jako voda
Jenže Stilwater se rozrostl do stran, kam přibyly mosty, rozsáhlé vodní plochy, přístav natřískaný loděmi a v dálce na obzoru také kopie skutečného ostrova Alcatraz. V centru města se stará domovská čtvrť Saints Row po rekonstrukci stala nablýskaným, luxusním domovem byznysmenů, mrakodrapů a boháčů. Jediným orientačním bodem pro vás bude dobře známý kostel, vypucovaný a nyní vydržovaný coby historická památka.

Z prázdného nábřeží se stal přímořský komplex s dřevěnou proménadou, noblesními restauracemi a nově objevenou jeskyní plnou zvláštně tvarovaných kamenů, které sem přitahují turisty i návštěvníky z celého města. Na druhé straně, za ztrouchnivělými a dávno nepoužívanými moly se rozkládají podzemní ruiny, zároveň poskytující útočistě pobudům a nyní téměř neznámému gangu Saints.
•"A když mě budeš štvát, poletíš dolů!"
Změny ve městě ostatně dobře ilustrují celkovou koncepci dvojky: autoři zkrátka chtějí, abyste si často vzpomněli na první díl. Příběhová linku s (opětovným) vzestupem gangu na vrchol ostatně připomíná GTA: San Andreas, s nímž budou Saints Row 2 dále sdílet podobně laděné žerty (zesměšňování politiků i nejrůznějších fetišů dospělých lidí). Volition chtějí zároveň posílit svobodnou volbu směřování hry, úspěšný prvek z prvního dílu. Doplní ho rozšířený zbraňový arzenál, více způsobů boje na blízko a možnost střílet ze dvou pistolí naráz.

Přímo ideální na blbnutí v ulicích mají být dálkově odpalované výbušniny, které budete moci doslova nalepit na kolemjdoucí lidi, vozy nebo kteroukoli budovu. Podobně destruktivní schopnost ponese raketomet, přičemž střely budete moci dodatečně navigovat jako v Half-Life. Nově také v ulicích můžete popadnout člena nepřátelského gangu a použít ho jako rukojmí/lidský štít, díky čemuž se vám občas podaří vybruslit z napjaté přestřelky - tedy za předpokladu, že nepodlehnete vábení a nebožáka třeba neshodíte ze střechy.

• Drobné radosti a únik trestu
Vrátí se také mini-hry, během nichž budete mít podobně jako v jedničce za úkol způsobit obrovské dopravní kolize, ničit soukromý majetek či rozličně porušovat zákon. A nově také "surfovat" na kapotě jedoucích aut nebo ustřelovat chodcům genitálie, což je poněkud drsné, ale vzhledem k zážitkům hlavního hrdiny to je potřeba brát ironicky.

Se všemi těmito přestupky a ubližováním na zdraví souvisí také zlepšená umělá inteligence policie. Té však budete moci zdrhnout pomocí několika nových dopravních prostředků: na motorce, v monster trucku, letadlu, helikoptéře či na lodi. Rozšíření hry na vodu a do vzduchu se významně odrazí i v příběhu, autoři si však podrobnosti o této složce hry zatím nechávají pro sebe.

•Války gangů
Jak slavnostně oznámila tisková zpráva, celou singleplayerovou kampaní budete moci navíc projít kooperativně ve dvou lidech online včetně misí, v nichž oba pojedete v jednom vozidle (jeden řídí, druhý střílí). Podstatných změn má doznat také mód Versus, zcela odlišný tomu z prvního dílu: v jeho rámci budete plnit mise a účastnit se i jiných aktivit.

další obrázky z této hry najdete v galerii

Někteří lidé proto odhadují, že půjde o jakousi nepřetržitou online válku mezi jednotlivými gangy, odehrávající se v částech Stilwateru speciálně upravených pro potřeby multiplayeru... Uvidíme.

Saints Row 2 vyjde nejdříve v létě příštího roku, a to pro X360 i PS3.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BIG fuCKer SAINT BIG fuCKer SAINT | E-mail | Web | 21. března 2008 v 20:16 | Reagovat

ahoj,ja mam x-box 360 a mam na nej samodrejme saints row-byla to moje prvni hra a je taky nejoblibenejsi(zrovna ted ji hraju ) xD ,no a na dvojku se tesim strasne,ale zajimalo by me proc zemrel nakonec ten hlavni hrdina(od koho byl ten atentat atd..) otocil jsem to 4x a porad newim proc.... :( :( mohl by si mi to napsat na maila??? :) prosim......díííky za tento clanek.....diky nemu se na saints row budu tesit jeste vice....zdar

2 BIG fuCKer SAINT BIG fuCKer SAINT | E-mail | Web | 23. března 2008 v 17:59 | Reagovat

tak se to asi nedozvim xD xD xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama