Far Cry 2 - novinky

23. srpna 2007 v 20:19 | AD!$
Far Cry 2 - preview
Far Cry 2 Poté, co vývojáři z Cryteku opustili křídla Ubisoftu a zamířili do konkurenční stáje EA, sice zůstala francouzskému vydavateli práva na značku, ale o zkušený tým méně. Ubisoft však nezahálel a svěřil nové konzolové díly do rukou svému internímu montrealskému studiu. Jak je vidno, tak je s jejich tvorbou naprosto spokojen, protože právě jim svěřil do rukou regulérní pokračování kultovní FPS z roku 2004. všechny předchozí díly měly společné mnoho faktorů, včetně hlavního hrdiny. Na Jacka Carvera však můžete rozhodně zapomenout. Možná stále pobíhá zmutovaný po Karibiku nebo je mrtvý, každopádně na něj však ve hře nenarazíte. Hlavního hrdinu Far Cry 2 si totiž vyberete sami. Na výběr budete mít přitom okolo deseti postav, přičemž zbylé nevybrané se ujmou rolí NPC. Další změnou oproti originálu, bude naprosto odlišná lokalita, ve které se bude hra odehrávat.
Pryč je Karibik se svými tropickými ostrovy, ve Far Cry 2 se podíváme na starý dobrý černý kontinent - Afriku.
Far Cry 2 Pryč je Karibik se svými tropickými ostrovy, ve Far Cry 2 se podíváme na starý dobrý černý kontinent - Afriku. Ve hře přitom nebudete procházet jeden level za druhým, ale podíváte se do dvou opravdu obrovských nelineárních prostorů o rozloze 25 kilometrů čtverečních. Dohromady by tak hra měla obsahovat neověřitelných 50 kilometrů čtverečních k prozkoumání, což je opravdu neuvěřitelné číslo. Afrika je přitom terénem rozmanitý kontinent, takže bychom se měli podívat samozřejmě do pouště, oáz i bažin. Far Cry je prostě synonymem pro tropické prostředí! Všechna prostředí by přitom byla být hustě pokryta faunou i flórou. Na svých cestách narazíte na celá kvanta stád nejrůznějších živočichů, která si žijí ve virtuální Africe vlastním životem. Srnky se chodí každé ráno napájet k vodě, lvi loví svou kořist atd. Co se týče flóry, tak kromě nejrůznějších druhů trav a keřů narazíme na detailně propracované stromy, které by měly být chloubou hry. Žádný strom totiž nebude identický a na každém budou specifické větve, lístky, kůra atd. Důležitou roli by měl hrát i nebezpečný živel oheň, který se po vyprahlé zemi a suché trávě bude v Africe šířit nebezpečně rychle. Neméně důležitou roli bude hrát i vítr, který šíření požárů dopomůže. Jak je vidět, tak nepřátelé opravdu nebudou jedinými vašimi protivníky, ale i přírodní živly vám dokáží plnění mise značně znepříjemnit.
Když jsme u těch misí, tak ty byste měli dostávat od bosse vaší žoldácké frakce. Ty by měly být ve hře dvě, přičemž je pouze na vás, ke které se přidáte. Vaši nepřátelé tak budou čistě lidského původu. Žádní mutanti, obří zrůdy, prostě nic, co v prvním díle hráčům vadilo. Hra se tak posune více k reálu, což by mělo většině hráčů vyhovovat. Nám však budou zvířecí schopnosti z konzolových dílů trochu chybět. Oproti minulým dílům by se měla zlepšit i umělá inteligence nepřátel, přičemž nyní by měli daleko více kooperovat a taktizovat.
Jelikož bude herní prostor obrovský a hratelnost nelineární, tak by bylo docela obtížné přemísťovat se mezi jednotlivými misemi po svých. Znalci série již jistě tuší, že ani v druhém díle nepřijdou o svá oblíbená vozidla a dopravní prostředky.
Far Cry 2 Jelikož bude herní prostor obrovský a hratelnost nelineární, tak by bylo docela obtížné přemísťovat se mezi jednotlivými misemi po svých. Znalci série již jistě tuší, že ani v druhém díle nepřijdou o svá oblíbená vozidla a dopravní prostředky. Již teď víme o pick-upu a rogalu, ze kterého půjde i střílet. Jistě však přibudou další kousky, které by mělo jít kompletně zlikvidovat. Zničitelné budou i zbraně, kterých by měly být ve hře desítky. Pistole, kulomety, raketomety nebo i mačeta, kterou známe moc dobře z Far Cry Vengeance. Nepřátele tak budete likvidovat jak z dálky, tak z blízka a nebudete si muset stěžovat, že není čím. Munice by navíc měl být vždy dostatek. Z vizuálního hlediska vypadá prozatím Far Cry 2 působivě, byť můžeme soudit pouze z okolních obrázků. Exploze vypadají působivě, prostředí také, jen s tím dohledem by se mohlo ještě něco málo udělat. Co se týče (nejenom) grafického hlediska, tak spousta hráčů bude jistě Far Cry 2 srovnávat s Crysis, další hrou od Cryteku. Ubisoft společně s EA tvrdí, že obě hry budou dostatečně odlišné, z čehož by měli těžit především samotní hráči. Uvidíme, prozatím nechceme tyto dvě hry srovnávat již kvůli tomu, že Crysis je téměř hotový a Far Cry 2 čeká ještě dlouhá cesta...savanou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama